Lajme nga Kosova

Parlamenti i Greqisë kërcënohet me bombë, mbyllet

10:00, 12 Prill 2019

Policia e Greqisë të premten në mëngjes ka mbyllur Parlamentin dhe ka rrethuar zonën, pasi një telefonatë anonime u erdhi dhe i kërcënoi që aty ka bombë.

Telefonuesi kontaktoi me zyrat e portalit të lajmeve Zougla.gr dhe deklaroi se brenda dhe jashtë godinës së parlamentit ishin vendosur pajisje eksplozive.

“Do të ketë viktima, bëni kujdes”, raportohet të ketë thënë telefonuesi. Në vendin e ngjarjes ndodhen ekspertët xhenierë.

 


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply