Lajme nga Kosova

Serbët e Kosovës nisen në këmbë për Beograd për ta mbështetur Vuçiqin (VIDEO)

12:59, 12 Prill 2019

Një grup serbësh nga Kosova u nisën në këmbë në Beograd sot për të marrë pjesë në në një tubim që do të mbahet më 19 prill në kuadër të fushatës “E ardhmja e Serbisë”.

Serbët nga Kosova siç raporton Tv Most mbajnë flamuj serbë dhe në krye të kolonës së tyre shihen parullat me mesazhet “Serbët nga Kosova për Serbinë dhe Vuçiqin”, transmeton Klan Kosova.

Ata thonë se vendosën ta mbështesin këtë hap me qëllim që të përkrahin politikën e presidentit serb. Aleksandar Vuçiq në të cilin ata e shohin garancinë e vetme të mbijetesës së tyre në Kosovë, transmeton Klan Kosova.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply