Sports

Tkurret merkaroja e Real Madrid, Eden Hazard do jetë ylli i vetëm – Balkanweb.com

Të gjithë ata tifozë që po prisnin një merkato galaktike te Real Madridi, mund të kenë mbetur të zhgënjyer kur kanë lexuar numrin e sotëm të gazetës “Marca”, e cila sjell disa prapaskena të reja në lidhje me atë që pritet të bëjë klubi spanjoll në verë.

Sipas “Marca”-s, Zinedin Zidan dëshiron në skuadër vetëm Eden Hazard, i cili do të ishte dhe ylli i vetëm që do t’u bashkohej spanjollëve në verë. Trajneri francez e pëlqen jashtëzakonisht sulmuesin Brazilian Vinicius dhe nuk dëshiron në asnjë mënyrë që të pengojë zhvillimin e talentit Brazilian.

Vinicius

Në repartet e tjera të skuadrës nuk përjashtohen përforcime të tjera, por sa i takon fazës ofensive, belgu i Çelsit qenka emri i vetëm që Zizu i ka dhënë Florentino Perezit.

(Balkanweb)

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply