Lajme nga Kosova

Zhiviq viziton vreshtarët e Rahovecit (VIDEO)

20:35, 11 Korrik 2019

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Diana Zhiviq, sot ka vizituar qytetin e Rahovecit.

Ajo u nda e kënaqur me punën që është duke u bërë atje, njofton Klan Kosova.

Pjesë e vizitës së ministres në Rahovec, ishte edhe veraria „Bodrumi i Vjetër“, ku pa nga afër procesin e përpunimit e rrushit dhe prodhimit të verës.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Flamur Gajtani.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply