Receta

Sapun Hallva

Nga zonja Katerina Përbërësit 1 filxhan niseshte, ¾ filxhan sheqer, 2 filxhanë qumësht, ½ filxhan vaj ose gjalpë, 1 filxhan arra. Përgatitja Përziejmë niseshten me sheqerin dhe qumështin dhe më pas e hedhim në një tenxhere të cilën e kemi vendosur në zjarr dhe e lemë të marrë valë derisa masa të lidhet dhe të […]

The post Sapun Hallva appeared first on Balkanweb.com – News24.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply