Sports

GALERI/ I pezulluar nga FIFA, por Chelsea bën merkato në Moto GP – Balkanweb.com

Çelsi është penalizuar nga FIFA dhe nuk mund të bëjë blerje në këtë sesion të merkatos. Por, Blutë e Londrës bën dy “goditje” në tregun e transferimeve, duke prezantuar dy anëtarë të rinj të skuadrës. Ata janë kampionë të vërtetë, por që nuk vijnë nga futbolli.

Bëhet fjalë për Maverik Vinales dhe Kal Kratçlou, dy pilotët e Moto Gran Pri. Në prag të Çmimit të Madh të Silverston, ata janë pritur në stadiumin “Stenford Brixh” nga portieti Kepa, ndërsa klubi londinez e ka zbuluar këtë vizitë, sikur të ishte një prezantim i vërtetë për blerje të reja.
(balkanweb)

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply