Receta

Byrek i ëmbël me kunguj

Nga: ZONJA KATERINA Përbërësit 4 peta byreku, 1.5 kg kungull te verdhe, 1 gotë sheqer, 1 majë luge kripë, 1-2 lugë miell, Vaj ulliri Fillimisht grijmë kungullin e verdhë në rende, e përziejmë me një majë luge kripë dhe e lemë në një kullesë të kullojë. Nëse petët i përgatisim vetë, zemë brumin, e lemë […]

The post Byrek i ëmbël me kunguj appeared first on Balkanweb.com – News24.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply