Lajme nga Shqipëria

Publikimi i lajmit të rremë, reagon Ministri Sandër Lleshaj

Pas panikut të krijuar nga përhapja e një lajmi të rremë nga disa portale për një tërmet 6 ballë, ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

“Ata që në vend të solidaritetit njerëzor zgjodhën të nxisin tinëzisht dhe djallëzisht panikun, duke kontribuar kështu për të favorizuar gjithë llojet e krimit, do të përballen me ligjin.
Policia ka kryer ndërkohë veprimet e para”, shkruan Lleshaj në Twitter.

BalkanWeb


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply