Lajme nga Shqipëria

Bënin kërdinë me grabitje në banesa në Torino, shkatërrohet banda shqiptaro-italiane në Itali

TORINO

Karabinierët në Torino kanë shkatërruar një bandë shqiptaro-italiane që merrej me vjedhje banesash në territorin italian.

Policia italiane ka kryer arrestimin e një duzine njerëzish të dyshuar për vjedhje. Banda ishte e armatosur me thika dhe shkopinj. Anëtarët e bandës dyshohen për së paku 17 episode të grabitjeve, shkruajnë mediat italiane.

  • foto galeri

Vjedhjet dyshohet se janë kryer në provincat e Torinos, Biella, Novara dhe Perugia. Banditët dyshohet se kanë kryer disa krime si vjedhja e banesave, marrja apo mbajtja e armëve pa leje etj.

(d.xh/Balkanweb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply