Lajme nga Shqipëria

Video/ Momenti kur çifti vlonjat vjedh bizhu me vlerë 400 mijë lekë në Qendër Tregtare, vajza mbush xhepat…

Kamerat e sigurisë kanë zbuluar një çift hajdutësh në Vlorë. Gazetari i “BalkanEeb”, Enrik Mehmeti, ka siguruar videon, që tregon momentin kur çifti vjedh pa “iu dridhur qerpiku” në një dyqan bizhuterish.

Siç mund ta shihni edhe nga videoja, çifti i ri futet bashkë në dyqan, ku vajza shihet qartë teksa mbush xhepat me bizhu. Ngjarja ka ndodhur në dyqanin me bizhuteri dhe aksesorë në Qendrën Tregtare “Riviera”.

Gazetari Mehmeti raporton për “BalkanWeb” se çifti ka arritur të marrë 6 unaza, 3 orë dhe 9 varëse, vlera e të cilave shkon në 400 mijë lekë të vjetra.

(d.ç./BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply