Receta

Kek i përmbysur me molle

Nga Zonja Katerina Përbërësit 2-3 mollë, 2 filxhanë miell, 1 filxhan sheqer, ½ filxhan gjalpë ose vaj, ½ filxhan arra, 1 ls kanellë, 3-4 kokrra vezë, ½ filxhan qumësht /lëng portokalli, 1 lç pluhur pjekës, 1 bustinë vanilje, 1 limon. Përgatitja Presim mollët në feta të rrumbullakëta, i spërkasim me pak lëng limoni, kanellë dhe […]

The post Kek i përmbysur me molle appeared first on Balkanweb.com – News24.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply