Lajme nga Kosova

Edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale

21:02, 9 Nëntor 2019

Ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani, ka thënë se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit.

Këtë e bëri ai të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Desha të njoftoj opinionin, miqtë, shkotë dhe bashkluftëtarët se sot më datë 09. 11. 2019 në ora 17:50 kam marr ftesë për tu paraqit në Hagë në cilësinë e dëshmitarit”.

“Ftesën e kam pranuar fizikisht në shtëpinë time nga dy persona zyrtar të tribunalit të Hagës”, ka shkruar Elshani.

Desha të njoftoj opinionin, miqët, shkokt dhe bashkluftetaret se sotë më dat 09. 11. 2019 në ora 17:50 kam marr ftes…

Publiée par Xhavit Elshani sur Samedi 9 novembre 2019


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply