Sports

Video/ SuperBenzema! Real Madrid mposht 4-0 Eibarin dhe ngjitet i pari – Balkanweb.com

Në “Ipurua” nuk ka aspak rivalitet! Real Madridi arkivon dosjen “Eibar” në më pak se gjysmë ore lojë dhe rikthehet në krye të kampionatit. Benzema do të çelte rezultatin në minutën e 17-të ndërsa dy penallti radhazi të kthyera në gol nga Sergio Ramos në të 20-ën dhe Karim Benzema në të 29-ën, nuk i lënë më asnjë mundësi reagimi të zotëve të shtëpisë. Në pjesën e dytë Valverde plotëson pokerin me golin e tij të minutës së 41-të.

Granada pëson humbjen e tretë radhazi, teksa Valencia e mposht 2-0 me golat e Vas dhe Torresit, duke e mbërthyer në vendin e gjashtë të renditjes. Alavesh-Vajadolid një tjetër ndeshje pa histori: vendësi fitojnë 3-0. Pak minuta më vonë është radha e Barcelonës që të zbresë në fushën e lojës, teksa do të presë në “Camp Nou” Selta Vigon me misionin për të mos e lënë Realin të shkëputet në krye.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply