Lajme nga Kosova

Njëmend e kemi, mos të bëhemi peng i kushtëzimeve

23:59, 3 Dhjetor 2019

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati i është kundërpërgjigjur, Lumir Abdixhikur të LDK-së.

Ai i ka thënë Abdixhikut se njëmend e kanë krijimin e Qeverisë me ta, transmeton Klan Kosova.

“Njëmend e kemi!”.

“Tashmë jemi pajtuar për programin, dhe ndarjen e dikastereve ministrore 5 me 5. Megjithëse fitues, u pajtuam të ndajmë përgjegjësitë qeverisëse përgjysmë, sipas formulës së propozuar nga ju”, ka shkruar Murati në Facebook.

“Madje edhe zgjodhët të parët”.

“Le të mos bëhemi peng i kushtëzimeve përtej asaj për çka votuan qytetarët më 6 tetor!”.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply