Lajme nga Shqipëria

Dëmtohet fideri i nënstacionit elektrik, pa drita disa zona në Tiranë

Disa zona në Tiranë kanë mbetur pa drita, ndërsa shkak është bërë një defekt.

Përmes një njoftimi të OSHEE-së, mësohet se për shkak të dëmtimit të fiderit të 20kV, nenstacioni Traktora, nga një subjekt që punon për Unazën e re në Shkozë, kanë mbetur pa energji elektrike disa zona, konkretisht; rreth Xhamisë “Xhura”, “Artistike”, Poliklinika 10, etj.

Aktualisht brigadat e OSSH janë duke punuar për riparimin e dëmit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Source link