Lajme nga Shqipëria

FOTO/ Gramshi i “blinduar” si kurrë më parë, masa të rrepta kundër koronavirusit

Si asnjëherë më parë rrethi i Gramishit është nën masa të rrepta sigurie. Si në hyrje të qytetit, po ashtu edhe në dalje, forcat e shumta të Policisë së Rendit të shoqëruara edhe nga Policia Bashkiake kanë bllok, abulanca.

Krue i bashkise, Klodian Taçe, falenderon qytetatet per ndergjegjesimin ku si gjithmone qytetaret e gramshit shembullore ne zbatimet e vendimeve te qeverrive.

Ai thekshon se per zonat rurale funizimi i ushqimoreve do behet me mjetet e bashkise per te siguruar edhe me shume mosperhapjen e virusit

“Deri tani fatmirsishte ne Gramsh nuk kemi asnje rast te shfaqur me coronavirus. Eshte bere dizifektimi i fazes se dyte i te gjitha institucioneve dhe rruget kryesore te qytetit.

Punonjesit e njesive vendore jane ne terren per te indetifikuar e ndihmuar te moshuarit, te cilet jetojne vetem, jane verifikuar te gjithe personat qe kane vizituar kohet e fundit vendet e prekura nga virusi”, shprehet kryebashkiaku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply