Lajme nga Kosova

Kurti dhe Osmani bëjnë testin për koronavirusin, ja si rezultuan

KOSOVË

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani kanë kryer testin për koronavirusin dhe kanë rezultuar negativë.

Mediat kosovare raportojnë se ata kanë pasur që nga marrja e detyrës një sërë takimesh me përfaqësues të huaj dhe sot kryen testin.
Ndërkohë në Kosovë skena politike është ndezur teksa Albin Kurti kryeministri i Kosovës shkarkoi ministrin e brendshëm Agim Veliun.

LDK ka reaguar ashpër teksa Isa Mustafa kryetari i saj i ka vendosur ultimatum LVV të rikthejë në detyrë Veliun ose koalicioni do të prishet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply