Lajme nga Shqipëria

Si do të mposhtet koronavirusi? BE jep lajmin: Po punojmë për krijimin e vaksinës

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë thekson se aktualisht nuk ka një vaksinë kundër koronavirusit.

Në një mesazh në “Facebook”, BE njofton se po punon për krijimin e kësaj vaksine, si dhe për testet diagnostikuese e sistemet mjekësore, në mënyrë që të mposhtet ky virus vdekjeprurës, që po alarmon botën.

“A ka një vaksinë kundër COVID-19? Aktualisht nuk ka vaksinë kundër koronavirusit. Por ne po punojmë për krijimin e vaksinave, trajtimeve të reja, testeve diagnostikuese dhe sistemeve mjekësore.

Për më shumë informacion, BE iu fton të lexoni KETU

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply