Lajme nga Dibra

Koronavirusi merr edhe një viktimë nga Dibra

Ka ndëruar jetë edhe gruaja e prekur me koronavirus e cila më 7 mars nga Dibra u transferua në Klinikën Infektive në Shkup, shkruan DibraJon.

I hospitalizuar është edhe bashkëshorti i saj. Bashkëshortët u diagnostifikuan si pozitiv me Kovid-19 më 6 mars. Ato më 27 shkurt arritën në vendin tonë nga Breshia, Italia e Veriut.

Fillimish gjendja e tyre shëndetësore ishte stabile, por gruas gjendja ju përkeqësua dhe u vendos në respirator për frymëmarje artificjale.

Ndryshe gruaja ishte 66 vjeçe dhe kështu bëhet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoni.

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply